פיצוי במקרה מחלה קשה

במקרה של מחלה קשה, קיים מאבק בריאותי וכלכלי. לצורך טיפול ושמירה על הבריאות נדרשים טיפולים ותקציבים לצרכים שלא היו קודם. מאידך, גם ההכנסה נפגעת כתוצאה מאי היכולת לעבוד.

לשם הקלה בתקופות שכאלה, קיים הפיצוי למקרה מחלה קשה.

בתכנית זו, ניתן פיצוי חד פעמי עקב מחלה קשה כהגדרתה בגילוי נאות.

 

הניסיון שלנו במקרים אלו

התמודדות עם מחלה קשה מהווה נטל ומועקה על החולה וגם על הסובבים אותו. מניסיון העבר דאגנו ללוות משפחות רבות מרגע הגילוי ולאורך התקופה הקשה, בשיחות עם הרופאים, עם חברות הביטוח, מעקב אחר הבדיקות וכל פעולה שיכולה להקל על המשפחה ולהוריד מהעומס הנפשי והפיזי. מעבר לכך, ואולי הכי חשוב שילמנו מיליוני שקלים כפיצוי והורדנו מהנטל הכלכלי, מה שפינה את המשפחה להתמקד בחולה ובהחלמה שלו.

מהי מחלה קשה?

חברות הביטוח שונות בהגדרתן של "מחלה קשה". יש המרחיבות את נושא הסרטן ומעניקות פיצוי של 20% מסכום הביטוח על גילוי מוקדם של מחלת סרטן ויש שאינן מעניקות כיסוי על גילוי זה.

בנוסף לכך, מחלה אחרת מלבד סרטן שבגינו מקבלים פיצוי הינה אירועי לב שגם הגדרתן משתנה מחברה לחברה.

על מנת לדעת באיזו חברה לרכוש את הביטוח, כדאי להתחשב בהיסטוריה המשפחתית ולרכוש את הכיסוי בחברה המעניקה את הפיצוי הרחב ביותר ומותאם לרקע המשפחתי של כל מבוטח.

מהו סכום הפיצוי שנקבל?

הכיסוי מעניק למבוטח סכום כסף קבוע מראש, בהתאם לסכום שנקנה. ישנם מקרים בהם יתקבל פיצוי של 20% מסכום הביטוח במצב של גילוי מוקדם של מחלת הסרטן.

מה הסכום שכדאי לקנות?

הסכום שכדאי לקנות מותאם לתקציב:

בגיל צעיר ובמקרה של ילדים בפרט, עלות הביטוח נמוכה ולכן כדאי לרכוש פיצוי לפחות ב-200 אלף ₪. ככל שרוכשים את הביטוח בגיל מבוגר יותר, כך עלות הביטוח גבוהה יותר ולכן יש להתאים את עלות הביטוח לסך תקציב ביטוחי הבריאות.

מהו הפיצוי במקרה של מחלת הסרטן?

בכל חברות הביטוח ניתן פיצוי במקרה של סרטן, הנפרד מפיצוי של מחלה קשה. עלות הכיסוי לסרטן נמוכה יותר ולעיתים כדאי לרכוש כיסוי זה על מנת להתאימו לתקציב.

לדוגמא, רכישה של סכום ביטוח במקרה של מחלה קשה, לאישה בת 40 יהיה יקר יותר בכ-25% מסכום פיצוי של 100 אלף ₪ במקרה של מחלה קשה ו-100 אלף ₪ במקרה של סרטן. בשניהם, במקרה של סרטן יתקבל פיצוי של 200 אלף ₪. אך באירוע לב לדוגמא, יתקבל סכום של 100 אלף ₪ בלבד.

חשוב לציין, שבחברות מסוימות הפיצוי עבור מחלת הסרטן רחב יותר כאשר קונים פיצוי לסרטן מאשר פיצוי למקרה של מחלה קשה.