למבוטחים, חוסכים ומשקיעים שלום

ניוזלטר - פברואר 2013 
תחל שנה וברכותיה: על מנת לחזק את הקשר שלי אתכם ואתכן אני משיק את הניוזלטר החודשי בו אפרט אודות השינויים החשובים ביותר בעולם הפנסיה והביטוח, אסכם את מצב ההשקעות שלכם דרכי וארחיב על נושאים שלדעתי חשוב שתהיו ערים ומודעים להם.
דעו את זכויותיכם
החורף מביא איתו מחלות שונות וגם פגיעות ברכוש, בעקבות אירועים כמו הצפות או נפילת עצים למשל. חשוב שתהיו מודעים לזכויותיכם ותבינו שהכסף שאתם משלמים לחברות הביטוח מדי חודש נועד בדיוק למקרים האלה. לכן אל תהססו לפנות אליי כשאתם חושבים שאפשר להפעיל את הביטוח שרכשתם.

בחודש ינואר ביטוחי תכולה ומבנה כיסו את העלויות הגבוהות, לעיתים עד לגובה של עשרות אלפי שקלים של נזקי חורף. מבוטח אחד למשל, התעורר בבוקר סוער במיוחד וגילה שמרתפו מוצף! הוא הפעיל מיד את הביטוח ובימים אלה מפוצה על הנזק שנגרם. בהקשר הזה חשוב לדעת: נזקי איטום אינם מכוסים בביטוח מבנה ויש לדאוג לאיטום הבית ולוודא יציבות רעפים ודוודים.

איך לחשב כמה לחסוך לפנסיה?
למזלנו, תוחלת החיים שלנו רק עולה, והגיל השלישי, שפעם שלחו אותנו הישר לבית האבות, יכולים להיות היום תקופה מרגשת. כדי שנוכל מהגיל השלישי כמו שצריך, צריך אליו להתכונן מראש. 

על פי חוק פנסיית החובה העובד והמעביד מחויבים להפריש 5 אחוז כל אחד מהמשכורת של העובד לקרן הפנסיה. איך נדע אם מה שאנחנו מפרישים יספיק לנו? 
מחשבים כך: בגיל 30, על כל 1,000 ₪ חיסכון מקבלים כ-3,500 ₪ במהלך הפנסיה; בגיל 35, 1,000 ₪ שנחסכו הופכים ל-3,000 ₪, בגיל 40 זה מצטמצם ל-2,500 ₪ ובגיל 50 היחס הופך לשקל לשקל, כלומר ש-1,000 ₪ חיסכון שווים 1,000 ₪ בחזרה במהלך הפנסיה. כל אחד יכול לחשב פחות או יותר כמה כסף הוא צריך בשביל לחיות ברמת חיים המתאימה עבורו ולפי זה לדעת כמה צריך לחסוך עכשיו ובהמשך.

אני כאן אם יש לכם שאלות, קטנות כגדולות.
בברכה,
אסי קריטי.

למידע נוסף בנושא ביטוח דירה>>>

למידע נוסף בנושא חיסכון פנסיוני>>>