מה מצב ההשקעות והפנסיה שלכם/ן?

ניוזלטר אפריל 2013 
בימים אלה מגיעים בדואר הדו"חות שלכם מחברות הביטוח וכל מי שפתח פעם מכתב כזה יודע שהם מסובכים וקשים להבנה. כל אחד ואחת מכם מוזמן ומוזמנת ליצור עמי קשר על מנת לקבל הסברים וביאורים בנושא.
מצורף פה גם קישור נוסף, למערכת חדשה של משרד האוצר לאיתור השקעות וחסכונות, חשבונות ללא פעילות בקופות גמל, בקרנות פנסיה, בביטוחי חיים ובקרנות השתלמות, וכן פוליסות ביטוח למקרה מוות. ישנם מיליארדי שקלים לא משויכים, ואולי תגלו שם סכומים ששלכם כדין. אם אכן תאתרו שם סכומים ותרצו את עזרתי לנהל אותם, אתם כמובן מוזמנים ליצור איתי קשר.

להתחיל לחיות במדינת עולם ראשון, מבלי לזוז מהמקום
על פי ארגון הבריאות העולמי, מערכת הבריאות של ישראל מדורג רק במקום ה-28 בעולם, כשרוב המדינות המפותחות לפנינו. אם מפרקים את הדירוג הזה לשני מרכיבים בסיסיים, מגלים שמבחינת קדמה רפואית אנחנו בחמש הראשונות (!) ומצד שני, מבחינת איכות השירות אנחנו קרובים יותר למקום 40.
היתרונות של ביטוח פרטי הם שלא צריך לחכות בתור לרופא או להליך רפואי, אפשר לבחור את הרופא או המנתח וישנה גישה לטיפולים ומכשור מתקדמים שלא תמיד יש לנו גישה אליהם דרך קופות החולים.

אם יש לכם ביטוח, חשוב שתגידו זאת לרופא
כשאנחנו מגיעים לקופת חולים, גם אם זה לתור לרופא/ת המשפחה, בעקבות איזושהי בעיה שחורגת מהשפעת הרגילה, חשוב שניידע מיד שבידינו ביטוח בריאות פרטי. הדבר עשוי לעשות את כל ההבדל. למשל, מבוטחת אחת שלי שאלה את הרופא אם היא צריכה MRI, וקיבלה תשובה שלילית, אבל לאחר שסיפרה לו שיש לה ביטוח פרטי קיבלה ממנו הפניה. מבוטח אחר שלי נזקק ל-12 ביקורים אצל הרופא בשביל לקבל תרופה מסוימת, אבל ברגע שיידע את הרופא שלו שהוא בעל ביטוח פרטי התברר לו כי יכול היה לקבל את אותה התרופה בשתי פגישות בלבד. 
בסופו של דבר, הרופאים לא תמיד מציעים את האלטרנטיבות הטובות ביותר עבורנו, כי הם מפחדים שאין לנו כסף לשלם על כך, כך שכשאנחנו מעדכנים את הרופא/ה שאנחנו מבוטחים, אנחנו משחררים אותם ואותנו משיקולים זרים שאינם קשורים לרפואה.

למידע נוסף בנושא ביטוח בריאות>>>