בהריון? בחופשת לידה? חשוב שתקראו

ניוזלטר יוני 2013 
לידה היא כנראה האירוע הכי מרגש בחיים של כולנו, מן הסתם במיוחד בחייהן של נשים. אבל אחרי חודשי ההריון הארוכים והלידה עצמה מגיע השלב הקשה באמת – אנחנו מגדלים את הרך הנולד ונדרשים לשלב בין הצרכים שלו – שקודמים לכל – לבין נושאים יומיומיים כמו פרנסה ושינה.
בגלל שהחוקים הסוציאליים בישראל לא עונים על כל הצרכים של נשים שזה מקרוב ילדו, חשוב כל כך שתהיו מודעות לזכויות שלכן. למשל, עובדת בחופשת לידה שעבדה אצל מעסיק במשך שישה חודשים לפחות לפני תחילת ההריון, זכאית להמשיך לקבל מהמעביד את תשלום ההפרשות לקופות גמל. גם עובדת שנעדרת מהעבודה בשל שמירת הריון זכאית לגמלה מביטוח לאומי או לדמי מחלה.

ישנם גם החזרים על סקירה ראשונה ושנייה, שקיפות עורפית, בסיסי שילייה מי שפיר ועוד. סך כל ההחזרים מגיע עד ל-2500 ₪. ההחזרים ניתנים במסגרת ביטוח בריאות לאחר שנה של תקופת אכשרה.

כל אחת ואחת מכן מוזמנת לפנות אליי באופן אישי בטלפון או במייל לגבי המצב הספציפי שלכן ואספק לכן את כל המידע שיאפשר לכן למצות את זכויותיכן.

בנק ישראל מוריד את הריבית: מה זה אומר עבורנו?

בכל פעם שבנק ישראל מוריד את הריבית, כך יורדות גם הריביות שמציעים הבנקים על פקדונות. בשל כך אלה הפכו לאפיקי השקעה לא אטרקטיביים. לכן, מומלץ לחפש חלופות אחרות, למשל תכניות החיסכון לטווח ארוך של חברות הביטוח, שמציעות מספר מסלולי השקעה בשוק ההון, בהתאם לרמת הסיכון בה אתם מעוניינים. מסולידי ביותר ועד תוכנית של 100 אחוז מניות. 

ואם כבר התחלנו בהריון ולידה, הרי שישנן גם תכניות חיסכון לילדים שמבטיחות להם את הכסף גם במקרים של חוסר יכולת לחסוך מסיבות ביטוחיות.
מי שהנושא מעניין אותו או אותה – מוזמן ומוזמנת ליצור איתי קשר. אני כאן לכל שאלה, גדולה או קטנה.

בריאות ואושר,
אסי

למידע נוסף, צרו קשר>>>