הורדת דמי ניהול וכפל ביטוחי

ניוזלטר יולי 2013 
בין הגזרות של משרד האוצר היה גם מהלך שלא זכה למספיק תשומת לב. בד בבד עם הורדת דמי הניהול על קופות הגמל וקרנות ההשתלמות, נקבע גם רף מינימום של דמי ניהול, שמשמעותו הוא שמי שיש לו קופות וקרנות הפזורות במספר בתי השקעות שונים, משלם כעת עבור הניהול יותר מששילם בעבר.
ראשית, אני ממליץ לכולכם לבדוק את מנוע האיתור הממשלתי לחסכונות פנסיוניים ופוליסות לביטוח חיים, כדי לדעת כמה כסף יש לכם והיכן. שנית, אם תפנו אליי אוכל לבדוק אם יש לכם אפשרות להוזיל את דמי הניהול שאתם משלמים כרגע, ובאותה הזדמנות לעדכן אתכם בכל המסלולים שלכם ולוודא אם הם עדיין מתאימים לצרכיכם. זה רלוונטי בעיקר עבור בני 50 פלוס, להם לעיתים כמה קרנות וקופות.
אני מחכה לפניותיכם.

ב-2014 יהיה שינוי בביטוחי הבריאות הפרטיים

זה שנים קיימת בישראל תופעה שנקראת: "כפל ביטוחי", בה אנו מכסים את עצמנו בביטוח בריאות גם דרך קופת החולים וגם באופן פרטי. לאחר התגוששות בין המפקח על הביטוח ומשרד הבריאות, גברה ידו של האחרון – ומינואר 2014 לא יהיו עוד ביטוחי בריאות כפולים.

מה זה אומר? נכון להיום חברות הביטוח הפרטיות מעודדות אותנו לתבוע את קופת חולים ולא אותן ומי שלא יבטח את עצמו עד סוף השנה עשוי להתעורר למציאות ביטוחית אטרקטיבית פחות. מ-2014, אם קופת החולים מחליטה לשאת בחלק מהוצאות הבריאות שלנו, לא ניתן יהיה להפעיל את ביטוח הבריאות הפרטי, אלא אם כן תשמרו על הכפל, שמבטיח שהביטוח יישא בחלק מההוצאות שלכם (לרוב כחצי). במקרה של צנתור, למשל, השתתפות הביטוח יכולה להגיע עד 15 אלף ₪!

דוגמה נוספת להרעה בתנאים היא שאם קופת החולים תפעיל את הביטוח, אבל תקבע לנו תור רק לחצי שנה קדימה, לא נוכל, כפי שאנחנו יכולים כיום, לבחור בביטוח הפרטי ולקבוע עם אותו הרופא כבר למחרת. 

למידע נוסף אודות ביטוח בריאות>>>

צרו איתי קשר למידע ופרטים נוספים>>>

בריאות ואושר,
אסי קריטי.