איך מסיימים את השנה

ניוזלטר דצמבר 2013 
אנחנו קרובים לסוף השנה הקלנדרית, שהיא גם סוף שנת המס, ויש לכך משמעויות כספיות עבור כל אחד ואחת מאיתנו.
עומדת לרשותנו שורה של הטבות מס שאנחנו יכולים לנצל כדי לחסוך לעצמנו כסף רב בתשלומים לשותף הסמוי שלנו, מס הכנסה. השכירים שבינינו יכולים לבדוק איתי אם חלק מהשכר שלהם לא מבוטח ולא מופרש בגינו לפנסיה ואז הגדלת החיסכון לפנסיה תניב להם הטבות מס. על העצמאים ליצור קשר כמה שיותר מהר עם רואה החשבון שלהם ולברר כמה אמורים להפקיד לפנסיה וכמה לקרן השתלמות על שנת 2013, ואת התשובה להעביר אליי, על מנת לחסוך תשלומים למס הכנסה. כמה שיותר מהר. 

כל שנה אני נתקל בלקוחות שמחכים לרגע האחרון בשביל להתחיל את הבירורים ואז מפספסים את חלון ההזדמנויות ומפסידים כסף. לפעמים לא מעט כסף. את הטבות המס שהמדינה מציעה נוכל לנצל על ידי הפקדות לתוכניות כמו קופות גמל, תוכניות פנסיה וקרנות השתלמות וליהנות בעצמנו מהכסף הזה במקום שמס הכנסה יהנה מהם.
אני שוב מדגיש כמה שזה חשוב להתחיל את הבירורים עוד היום. 

ביטוח בריאות והשינויים הצפויים

כמו שכתבנו בניוזלטרים קודמים, החל מה-1.1.2014, ביטוח הבריאות הולך להשתנות. עד עכשיו ניתן היה להפעיל את ביטוח הבריאות בנפרד ובמנותק מהביטוח שיש לנו בקופת החולים, אולם מי שיבטח את עצמו או את בני משפחתו מינואר יאלץ לעבור בכל פעם דרך הקופה והבירוקרטיה האיטית והמסורבלת שלה, לפני שיקבל אישור להפעיל את הביטוח. רק אם הקופה תסרב, יוכל הביטוח לכסות את ההוצאות המבוקשות. למה הדבר דומה? לטלוויזיה שיש בה את כל הערוצים, אבל לא ניתן להעביר בה ערוץ ללא שלט, רק שבכל פעם שאנחנו רוצים להעביר תחנה אנחנו צריכים לקום לטלוויזה ולהעביר ערוץ ערוץ עד שנגיע למחוז חפצנו.

מי שרוצה להימנע מכך וליהנות מהיתרונות של הגירסה הביטוחית הנוכחית, צריך להצטרף לתוכנית הבריאות עד סוף החודש. צרו איתי קשר לפרטים נוספים.

בריאות ואושר,
אסי קריטי.

למידע נוסף צרו קשר>>>