מידע חשוב על תכניות ביטוח, פיננסים ועוד

ניוזלטר פברואר 2014 
תכנית ביטוח חיים חדשה

לאחרונה חברות הביטוח יצאו בתוכנית ביטוח חיים חדשה שלוקחת בחשבון את הצרכים המשתנים של המשפחה. בעוד שביטוח החיים הסטנדרטי עולה סכום שהולך ומטפס עם הזמן וכולל סכום חד פעמי גדול במקרה של פטירה, התשלום על התוכנית החדשה רק יורד והיא מציעה קצבה חודשית קבועה למספר שנים' שהמבוטחים קובעים מראש. למשל, עד שהילדים מגיעים לגיל 25. ניתן אף לשלב בין סכום חד פעמי וסכום חודשי קבוע, כדי להתחשב בכל הנסיבות והצרכים של המשפחה במקרה של פטירה. אתם ואתן מוזמנים ומוזמנות ליצור איתי קשר לפרטים נוספים.

תכניות חיסכון רווחיות

השבוע ירדה הריבית ל-0.75, נתון כל כך נמוך שתוכניות החיסכון בבנקים הפכו לבלתי אטרקטיביות בעליל. למעשה, הסכום שאנו מפקידים בבנקים רק נשחק. להבדיל, התשואות בקרנות הפנסיה ובקופות הגמל עמדו ב-2013 על 8-12 אחוז בממוצע, למרות התספורות והפירמידות והריכוזיות. לכן, ההמלצה היא להפקיד גם את תוכניות החיסכון לילדים וגם את הכספים הנזילים בתוכניות החיסכון בחברות הביטוח, גם למי שאין ביטוח. זה חוסך לנו הרבה מאוד כסף.

מחזור משכנתא

לאחר שקיבלתי פניות רבות מלקוחות בנוגע לייעוץ ולמחזור משכנתאות, החלטתי לקחת את הנושא ברצינות ולהוסיף אותו לסל השירותים שאני מציע למבוטחים ולמבוטחות שלי. אני משתף פעולה עם יועצי משכנתאות מנוסים, מהמובילים במשק, שמבצעים בדיקות בחינם למחזור המשכנתא או מסייעים להשיג משכנתא בתנאים אופטימליים מהבנק. במקרה של מחזור משכנתא, הבדיקה החינמית עשויה להצביע על כך שמעבר למסלול שאטרקטיבי פחות לבנק ויותר לנו, יחסוך לנו עשרות ואף מאות אלפי שקלים!

אשמח לענות על שאלות ולקשר ביניכם לבין יועצי המשכנתאות.

בריאות ואושר,
אסי קריטי.