ביטוח סיעודי

כולנו אנשים מהמרים, בין אם אנו מודעים לכך ובין אם לאו. ההימור הנפוץ ביותר בעולם לא מתקיים, באופן מפתיע, במסלולי המרוצים או באולמות הקזינו הזוהרים של לאס וגאס, אלא דווקא במשרדים האפרוריים של חברות הביטוח, שהן "הבית". לכולנו יש ביטוח כזה או אחר, כך שכולנו מהמרים, אבל כשמגיעים לדברים החשובים באמת בחיים, עדיף לשחק על בטוח.

איך עובד ההימור הזה? 

חברות הביטוח מרוויחות כסף על בסיס ההנחה שרק חלק מהמבוטחים יממשו את הביטוח שלהם. אנחנו, מצדנו, מתכננים את חיינו כך שנרוויח שקט נפשי ונוודא שנהיה מוגנים, גם בגיל מבוגר. כדי להיות בטוחים שנזכה להזדקן בכבוד ולשמור על איכות חיינו, גם אם חלילה יכולתנו לתפקד תפגע, אנחנו מבטחים את עצמנו. זה בדיוק מה שעושה ביטוח סיעודי.

הסטטיסטיקה מגלה כי כיום אחד מכל שלושה ישראלים מעל גיל 70 מגיע למצב סיעודי. בעוד בעבר, סיעודיים לא היו חיים שנים רבות, כיום, כשתוחלת החיים עומדת על 82.5, זוהי מציאות אחרת. איכות החיים ממנה ייהנו סיעודיים תלויה הרבה מאוד בסוג הטיפול שיקבלו, והטיפול הזה עולה הרבה מאוד כסף.

מיהו סיעודי?

חולה סיעודי הוא אדם שסובל מבעיות ומוגבלויות גופניות או נפשיות שמונעות ממנו לתפקד בצורה תקינה ולנהל חיים תקינים, ללא השגחת רופא וללא סיוע מאנשי מקצוע אחרים. מדובר באדם שלא מסוגל לבצע פעולות יומיומיות בסיסיות כמו לקום, להתנייד, להתלבש ולאכול.

אשפוז במוסד סיעודי המספק צרכים בסיסים באווירת בית חולים יכול להגיע עד 9,000 ₪ לחודש, בעוד שמוסד סיעודי ברמה גבוהה יותר עשוי לעלות 15,000 ₪ לחודש. לחשבון תוסיפו ביטוחים, כלכלה שוטפת, אביזרים מיוחדים ועוד.

אל תטעו, זה שיש לכם ביטוח מושלם בקופת חולים או ביטוח בריאות פרטי לא אומר שאתם מכוסים למקרה סיעודי. בשביל זה צריך לרכוש כיסוי נפרד.

מסלול זול וקצר, יקר וארוך

ישנם שני סוגי ביטוח סיעודי - קולקטיבי ופרטי, שניהם זולים יותר אם מתחילים אותם בגיל צעיר. הביטוח הקולקטיבי נמכר על ידי קופות החולים ועל ידי מקומות עבודה עם מספר רב של עובדים ומציע פיצוי חודשי שלרוב מגיע עד 5,000 ₪ למשך כחמש שנים.

אחת לכמה שנים ההסכמים של הביטוח הקולקטיבי נפתחים והמחירים עולים. להבדיל, התשלום לביטוח סיעודי פרטי הוא קבוע, גם כשמגיעים לגיל מבוגר. הנוהל הזה עומד להשתנות בקרוב לאחר שהמפקח על הביטוח החליט לבחון מחדש את הביטוח הסיעודי הקולקטיבי ולשנות אותו בצורה משמעותית. זה אומר שהמחירים צפויים לעלות בשני סוגי הביטוחים.

לכן כרגע ישנו חלון הזדמנויות להשיג לעצמנו ביטוח סיעודי לכל מקרה שלא יבוא, במחירים שבקרוב יהיו נחלת העבר. מה שנקרא, הימור בטוח.

לפרטים נוספים אודות ביטוח סיעודי בקריטי – ביטוח והשקעות לחץ כאן >>